ІНСТРУКЦІЯ
Як доглядати за жіночою чашею Mila™
Привіт!) Дякуємо, що піклуєшся про себе і про нашу маму-планету!

З радістю розповім тобі найголовніші моменти догляду за твоєю новою чашею Mila.
Підготовка до першого використання
Перед першим використанням обов'язково простерилізуйте чашу - це ваша безпека!

Спосіб, рекомендований виробником - кип'ятіння протягом 2-3 хвилин.

Помістіть чашу у зручний посуд, залийте фільтрованою водою так, щоби вона на кілька сантиметрів вкривала чашу, доведіть до кипіння і потримайте на вогні киплячою 2-3 хвилини.

Слідкуйте за достатнім рівнем води під час кип'ятіння чаші Mila™ - інакше можна спалити чашу.
Як вводити чашу
Пропонуємо спершу скористатися способом, який рекомендує виробник чаші Mila™.

Альтернативні варіанти введення чаші дивіться у супроводжуючих відео в кабінеті підтримки.

Увага! Не варто пробувати вперше вводити чашу до початку менструації. Адже якщо ви розмістите чашу некоректно, її буде складніше виймати, коли вона порожня.

Розслабити нижню частину тіла, зробити видих, трохи присівши.

Чистими руками взяти попередньо простерілізовану чашу Mila™. Стиснути сторони чаші разом, звернути навпіл, витиснути повітря (цей спосіб складати чашу називається "літерою С", або "підківкою")
Міцно тримайте згорнуті сторони чаші Mila™ великим і вказівним пальцем. Одинарний згин повинен бути спрямований у протилежний бік від вашої долоні.

Розслабивши м'язи промежини, введіть згорнуту чашу так, щоб сторона з одинарним згином була спрямована рівно в сторону хребта, з легким натисканням введіть чашу всередину.

Слід піймати перехід розкриття чаші, коли вона ще не повністю всередині, і легкими поступальними рухами "вкрутити" м'яко чашу.

Вся чаша разом з ручкою для захоплення розташовується всередині.

Якщо ручка для захвату лишається ззовні і спричиняє дискомфорт, то скоріше за все ваша шийка матки розташована достатньо низько. Виверніть чашу так, щоб ручка опинилась всередині. Конструкція чаші розрахована на це. Ви отримаєте базовий розмір чаші саме для вашої ситуації.

Чаша не надягається на шийку матки. Вона диаметром верхнього кільця ставиться до стінок.
Чаша, що коректно розміщена і підходить тобі за розміром, підлаштовується під будову твого тіла і не відчувається всередині, не створює дискомфорту, не протікає.

"Як сережка у вусі", за словами виробника чаш Mila: відчуваємо, коли вводимо, і не відчуваємо, коли носимо.

Звісно, ми всі різні, і комусь чаша не підійде. Інколи треба час, практика і кілька спроб, щоб підібрати модель, жорсткість, розмір чаші і глибину чи кут розміщення у піхві. Але частіше все складається, і вже з першого-другого циклу ти можеш насолоджуватись усіма її плюсами.
Як вийняти чашу
Розслабити нижню частину тіла, зробити видих, трохи присівши. Комусь буде зручно сісти навпочіпки. Комусь навпаки - лишитися стояти чи сісти на унітазі.

Чистими руками взяти чашу Mila™ за ручку для захоплення, потягнути до легкого відчуття вакууму.

Щипком за дно (під час прищипування чаша розгерметизовується) вилучаємо чашу назовні з легким натисканням в сторону хребта.

Виливаємо вміст чаші Mila™, миємо або знову стерилізуємо за необхідністю.

Коли Ви виймаєте чашу, нахиляйте її так, щоб вміст не міг розплескатися. Перший час варто діставати чашу у місці, де ви не боїтесь пролити на підлогу менструальні виділення.

Якщо у Вас перші рясні дні, слиз може встати між чашею і стінкою. Тому в рясні дні бувають протікання. Техніка вводу та виводу може потребувати часу для повного освоєння.

Для виведення чаші Active (щільної). Через щільність, чашу Active варто вилучати трохи повільніше, "розхитуючи" її після того, як прибрали вакуум щипком.

Більше варіантів виведення чаші і лайфхаків для ситуацій, коли щось не зрозуміло, дивіться у супроводжуючих матеріалах у кабінеті підтримки: cabinet.ilovemycycle.com.ua
Якщо не виходить дістати чашу одразу
Найголовніше - зберігай спокій. Піхва не безмежна, це невеликий простір між входом у піхву і щільно закритою шийкою матки. Ти точно дістанеш чашу, їй просто нема куди подітись.

Може не виходити зробити це одразу, якщо твоя шийка матки досить високо, і чаша посунулась глибоко аж до шийки матки або за неї, а навички розслабляти м'язи і виштовхувати чашу зусиллям і розслабленням м'язів ти ще не маєш.

Тоді треба загалом розслабитись, наскільки це буде можливо (часто це найкраще виходить у душі чи ванній), стати навпочіпки і потужитись. Чаша опуститься достатньо низько, щоб ти дістала до ручки для захвату, підтужуючись спустила її нижче і змогла стиснути основу чаші чи ввести палець між стінкою піхви і обідком чаші і прибрати вакуум (розгерметизувати).

Якщо це не виходить зробити одразу, просто почекай. Як тільки чаша переповниться, стане набагато легше її вийняти.

Детальна інформація про те, що робити у таких ситуаціях, є у супровождуючих матеріалах у твоєму особистому кабінеті і у нашому блозі.Якщо потрібна буде підказка і підтримка, на зв'язку наші консультантки і дружня спільнота у телеграм.
Як часто спорожнювати чашу
Чаша Mila™ - багаторазового використання.

Спорожнювати і споліскувати чашу треба по мірі наповнення, і бажано не рідше, ніж раз на 8 годин, тобто хоча б тричі за добу.

Чаша Mila - не найбільшого об'єму на ринку, що робить її безпечнішою з точки зору розмноження бактерій. Але у рясні дні тобі можливо знадобиться спорожнювати її частіше. Це індивідуально.

Перший час у найрясніший день варто носити чашу з підстраховкою і діставати її частіше, доки ти пристосуєшся і зрозумієш, на який час її вистачає саме тобі.

У різні дні менструації це може змінюватись.

Багато виробників вказують, що чаша може лишатися всередині до 10-12 годин, і це дійсно так. Нам відомі випадки, коли люди ненавмисне затримували чашу і на довший термін, і все було гаразд.

І ти можеш спокійно спати з чашею всю ніч, якщо тобі це комфортно.

Але вдень намагайся користуватися можливістю спорожнити і промити чашу у зручному для цього місці.

Перед першим використанням, та перед кожним наступною менструацією, чашу необхідно стерилізувати. Рекомендований спосіб - кип'ятіння 2-3 хвилини. Слідкуйте за достатнім рівнем води під час кип'ятіння чаші Mila™.

В процесі використання чаші, між вводом та виводом, достатньо добре мити чашу нейтральним мильним засобом.

Спочатку ополіскуючи холодною водою, потім теплою, і зрештою гарячею проточною водою.

Якщо чаша деякий час після виводу перед вводом була назовні, то перед вводом її краще прокип'ятити.
Як зберігати чашу між менструаціями
Перед тим, як зберігати чашу Mila™ до нового циклу, її необхідно прокип'ятити та висушити.

Зберігати в недоступному від тварин та дітей місці, в бавовняному мішечку з доступом кисню, далеко від прямих сонячних променів.

Термін використання 10 років.

НЕ тримайте чашу на сонці - це може її пошкодити.
Корисні лайфхаки - радимо дочитати до кінця
Як стерилізувати чашу
Чим краще ти очищуєш свою чашу, тим безпечніше нею користуватись. Є кілька способів зробити чашу максимально чистою. Ти можеш одразу обрати один спосіб і користуватись тільки ним, а можеш спробувати кілька способів і вже потім обрати свій.

 • кип'ятіння: візьми маленьку металеву ємність, поклади у неї чашу, залий водою так, щоб вода покривала чашу мінімум на 2 см. Доведи до кипіння і дай покипіти 3-5 хвилин (перед першим використанням - 10-15 хв). Не залишай чашу без нагляду, щоб вона не підгоріла.
 • кип'ятіння у духовці: все так само, як і з кип'ятінням у у кастрюльці на плиті, тільки у духовці:)

 • кип'ятіння у мікрохвильовці: візьми посуд, що підходить для мікрохвильовки. Нагрій воду до кипіння. Помісти туди чашу і кип'яти 1-2 хвилини. Будь обережна - ємність буде дуже гарячою! Дай їй час охолонути, не виймаючи з мікрохвильовки.

 • у походних умовах можна залити чашу окропом і лишити на кілька хвилин.

 • столовий оцет і вода, 1:9, потримати у розчині 3-5 хвилин.

 • протерти спиртом і одразу промити з м'яким миючим засобом.

 • цитеал: гінекологічний антисептик. Промивати чашу між циклами.

 • хлоргексидин чи інший антисептик: можна протерти чашу антисептиком і промити чистою водою перед використанням.

 • таблетки для холодної стерилізації Мілтон: дотримуйтесь інструкції виробника.
План переходу на чашу за три менструальні цикли
Коли ти вчишся користуватись новим засобом, абсолютно природно, що потрібен час освоїтись і розібратись, як саме вбудувати нову річ у життя.

Щоби було зрозуміліше, чого очікувати, написала для тебе орієнтовний план переходу на менструальну чашу.


Перший цикл.

 • вчишся стерилізувати чашу

 • вчишся вводити і виймати чашу: це може бути незвично і дискомфортно

 • пробуєш ходити з чашею вдома, у спокійних умовах

 • спостерігаєш за своїми відчуттями

 • продовжуєш за потреби користуватися звичними засобами гігієни


Другий цикл.

 • краще розумієш, як твоє тіло поєднується з чашею

 • пробуєш різні способи вводити чашу, шукаєш свій

 • пробуєш виходити з чашею ненадовго у публічні місця, використовуючи підстраховкуу


Третій цикл.

 • зазвичай до третього циклу з чашею ти вже почуваєшся достатньо комфортно

 • знаєш, як перевірити, чи розкрилась чаша

 • пробуєш випорожнювати її у публічних місцях

 • зручно вводиш і виймаєш її.

Інколи треба більше, ніж одна-дві менструації, щоб освоїтись з чашею. Це нормально! Не поспішай, дай собі час. І обов'язково звертайся по допомогу і підтримку, якщо щось буде незрозуміло.
Що ще треба знати
Туалет.

Ходити по-маленькому можна, не виймаючи чашу. Швидше за все, перший час тобі буде спокійніше притримувати її пальцем, доки ти пісяєш.

Коли ти справляєш велику потребу, чаша може зсуватись ближче до виходу з піхви, і навіть може порушитись вакуум, і чаша може вийти повністю. Деяким людям зручніше вийняти її перед тим, як сходити по-великому. Комусь зручніше притримувати чашу всередині під час процесу. Комусь не потрібно робити ні те, ні інше. Ти сама зрозумієш, як тобі краще, коли спробуєш і так, і так.

В будь-якому разі раджу після походу в туалет чистими пальцями перевірити, чи чаша на місці.

Мило для чаші.

Дуже бажано, щоб у мила був РН як у піхві або нейтральний. Тож, швидше за все, підійдуть засоби для інтимної гігієни. Звичайне мило теж ок, просто уважно слідкуй, щоб змити всі рештки мила з чаші.Не використовуй для очистки чаші антибактеріальний засіб для рук! Намагайся підібрати якумога м'якші нейтральні засоби, які ти сама не побоялась би помістити всередину тіла.

Більше корисної інформації про використання чаші - у твоєму кабінеті підтримки: cabinet.ilovemycycle.com.ua

Сторінка виробника чаші: milacup.com
Маєшь питання?

Пиши нам до служби турботи.